דברים שלא סיפרו לכם על המיתולוגיה היוונית

חנוכה זה זמן טוב להיזכר במיתולוגיה היוונית כי ניצחנו אותם. הכוכבים של המיתולוגיה הם האלים, גיבורי העל של העולם הקדום. וכמו אצל גיבורי העל של היום, יש את המפורסמים יותר ויש אשר כוכבם דעך באלפיים חמש מאות השנה האחרונות. הנה הטופ 10 של הידועים יותר ושל הידועים פחות.

"זאוס" היה ראש המשפחה, אל הברקים, השמים ואדון האלים. בנם של הטיטאנים קרונוס וריה, אשר היה נשוי לאחותו הרה. (איכס!).  "מאוס" היה העכבר שלו, אל המזיקים הקטנים.

כל יורד ים הכיר את "פוסידון", אח של זאוס והאדס. גם הוא היה בנם של הטיטאנים קרונוס וריה. אל הים, רעידות האדמה והסוסים. שני בחשיבותו רק לזאוס. נהוג לציירו עם קילשון בעל שלושה ראשים ביד. לעומת זאת כל המבקרים במועדוני החשפנות הכירו את בן דודו "דון פוסי", אל מסיבות הרווקים הפרועות, נהוג לציירו עם בקבוק וודקה ושטר של 50 שקל ביד.

לאשתו ואחותו של זאוס (שוב איכס!) קראו "הרה", אלת הנישואין והאימהות ופטרוניתן של הנשים הנשואות. לזאוס הייתה גם אחות שקראו לה "ערה?" – אלת הרווקות והמסרונים באמצע הלילה.

לבנם של זאוס והרה קראו "ארס" שהיה אל המלחמה והצבא. לארס היה גם אח תאום יותר מעצבן בשם "ערס", אל הקללות, הדקירות ובדלי הסיגריות.

"אפרודיטה" הייתה אשתו של הפייסטוס. אלת היופי והאהבה. היא נוצרה מתוך האשך הכרות של אורנוס, אשר הושלך לים (זה כבר ממש חולני!). גם לה היה אח תאום בשם "אפרו". היא ביקרה אצלו המון כי הוא היה אל המספרות והקוסמטיקה.

כולם הכירו ואהבו את "הרמס" בנם של זאוס ומאיה בת אטלס. שליח האלים, אל העושר, המזל הטוב, אל הסוחרים, הנואמים, הסופרים, הנוודים וגם מגן הגנבים. לאחיו הפחות ידוע קראו "הרפס", היה הכבשה השחורה של המשפחה ובילה את רוב זמנו אצל "דון פוסי".

"אתנה" הייתה בתו של זאוס. אלת החוכמה, הניצחון, האמנות והצדק. כמו כן, האלה המגינה על העיר אתונה, הנקראת על שמה. היא נוצרה ממחשבותיו של זאוס, ויצאה מראשו. אחת מן האלות הבתולות. למרות האופי הנוח שלה היא לא הסתדרה עם בת דודתה "פנינה" אלת הצבע הוורוד והקיטש אשר לא הייתה אחת מן האלות הבתולות.

לזאוס הייתה אחות בשם "דמטר", אלת התבואה, היבול, והשפע. בתה פרספונה נחטפה על ידי האדס ולאחר מכן הפכה להיות אשתו. היא הייתה שבורה ממה שקרה לבתה ושמרה טוב טוב על בנה "דמיטרי" חסר הסבלנות, אל התמיכה הטכנית.

"דיוניסוס" היה מיוחד כי הוא היה בנם של זאוס ובת התמותה סֶמֶּלָּה (נסיכת תבאי). הוא היה אל היין, השיגעון, הפריון, התיאטרון, המסיבות והמסכה. היה לו אח פחות מיוחד "דיוחלופיסוס" שהיה אל שוק הפשפשים.

לא כולם היו אלים יפים. "הפייסטוס" בנם של זאוס והרה ובעלה של אפרודיטה בלט בכיעורו. הוא היה אל הנפחים, המלאכה, האש וחרשי הברזל. לאחיו היפה שהיה אל הבטלה ובזבוז הזמן קראו "הפייסבוק".

אני מקווה שגם אני אופיע פעם ברשימת האלים
אני מקווה שבעתיד אופיע ברשימת האלים

יש לך משהו להגיד? (לא חובה למלא פרטים בכדי להשאיר תגובה)

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s