חופשי זה לגמרי לבד

בשבילי תל אביב הייתה מאז ומעולם כמו חוץ לארץ. הניגוד בין העיירה הצפונית והמנומנמת שגדלתי בה לבין המטרופולין שבמרכז הארץ תמיד השאיר אותי פעור פה במהלך ביקוריי בתור ילד ועדיין לפעמים מדהים אותי גם כיום.
מקומות הבילוי הרבים, מרכזי התרבות, אפשריות התעסוקה מושכים את צעירי ארצנו וזאת למרות מחירי הנדל"ן הבלתי שפויים. המדינה לעומת זאת מאד מעוניינת לגרום לפיזור אוכלוסין, במיוחד אוכלוסייה צעירה, ואפילו הוקם משרד ממשלתי מיוחד שנקרא המשרד לפיתוח הנגב הגליל שמדי פעם יוצא במסע פרסום לעידוד מעבר אנשים לגליל ולנגב. אך נראה ששום דבר לא מצליח להשפיע על הצעירים ובזכות נהירתם לתל אביב מתגאה היום בהיותה עיר "הרווקים והרווקות" שכן שיעור הגברים הרווקים בגילאים 29-25 בעיר ללא הפסקה הוא הגבוה ביותר בארץ ועומד על 80% ואילו שיעור הרווקות על 66%. נתון מדהים זה נתן לי שני רעיונות. האחד שכדאי בתור גבר נשוי לעבור לתל אביב כי יש שם המון רווקות. הרעיון שני קפץ במוחי המעוות בזמן ביקור בסופר.
כל שבוע אני לוקח את אחד מילדי לערוך איתי את הקניות לבית. זה זמן איכות שבו אני לא רק מצליח לתקשר יותר טוב עם יוצא חלציי אלא גם מלמד אותו/אותה כללי צרכנות נבונים ומנצל אותם לביצוע משימות רבות ומגוונות כמו להביא מוצר מסוים או לפרוק את המוצרים בקופה.
לפני שבועיים באחת מהפעמים שהלכתי עם בני נדב הגענו לאזור דגני הבוקר ואמרתי לו שיבחר איזה דגני בוקר שהוא רוצה. בגלל כמות האפשריות הענקית שיש לא הצליח הילד להגיע להחלטה במה לבחור. אחרי כמה דקות של לקיחת והחזרת קופסאות הילד כמעט החל לבכות. "אבא," אמר לי המתלבט "אני לא יודע מה לעשות!".
אני לא הפסקתי לצחוק ונזכרתי בהרצאה מעולה שראיתי שנקראה "פרדוקס הבחירה, למה יותר זה פחות". בהרצאה מסופר על איך שפע הבחירה שיש לנו כיום גורם לשיתוק בקבלת ההחלטות שלנו. באחד הניסויים שנערכו בארצות הברית התגלה שיותר ריבות נקנו בסופר כאשר כמות סוגי הריבות הורד מ 28 ל 9 בלבד.
על סימפטום נוסף של התופעה הזאת קראתי לפני זמן מה בכתבה שעסקה ברווקים והרווקות של תל אביב. בכתבה מתוודים ואף טיפה מתלוננים הרווקים והרווקות על כך שבגלל שיש כל כך הרבה רווקים ורווקות שאפשר לצאת איתם הם כל הזמן חושבים שיש מישהו/מישהי יותר טוב ממי שיש להם כרגע ולכן לא ממהרים להתחתן.
מיד פניתי למשרד לפיתוח הנגב הגליל והודעתי שיש לי רעיון למסע הפרסום הבא שלהם  – "צעירים, בואו לנגב ולגליל! הסיכוי שלכם למצוא חתן או כלה הרבה יותר טובים. למה? תשאלו את נדב."

4 תגובות בנושא “חופשי זה לגמרי לבד

  1. אני מסכימה עם כל מילה. למעשה- כאחת שגרה בתל אביב אני יכולה להישבע שבמקומות היותר 'דלים' בהם הייתי הרגשתי שאני מסוגלת להנות הרבה יותר מדברים. זה בגלל חוסר הסחות הדעת מסביב. קצת עצוב שאין לאדם היכולת להתמודד עם כל כך הרבה גירויים חיוביים כביכול.

    אהבתי

יש לך משהו להגיד? (לא חובה למלא פרטים בכדי להשאיר תגובה)

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s