טיול חובה להורים

זאת לא הולכת להיות המלצה למסלול מדהים בנחלי הצפון או במדבר יהודה. הטיול שחובה לכל הורה בישראל לעשות הוא טיול בית ספר עם הכיתה של הצאצא שלו. זה טיול שבו לומדים הכי הרבה על הילד שלך, הילדים האחרים בכיתה, המורה, מערכת החינוך ומהו העתיד של מדינת ישראל.
בתור בעל ניסיון מצטבר של 33 שנים כהורה (12 + 12 + 9) ראיתי לא מעט סוגים של גנים וכיתות של ילדים והוריהם. לפעמים זה יוצא טוב מאד, לפעמים זה יוצא סביר ולפעמים זאת קטסטרופה וכמו ברוב הדברים בחיים צריך מזל.
בכיתה של בני הצעיר שוררת כזאת רוח התנדבות שיש רשימת המתנה כאשר צריך ללוות טיול של הכיתה. לעומת זאת בשנה שעברה בכיתה של אחת מבנותיי המורה הייתה צריכה להתחנן שמישהו מההורים יעזור וזה כמובן מקרין על ההתנהגות של הילדים. איך קורה כזה הבדל? יש לי תאוריה אבל באותה נשימה אציין גם שאין לי מושג.
שבוע שעבר ליוויתי טיול של הבת שלי שבכיתה ז' והחלטתי לתצפת על הילדים כאילו לא עברו שלושים ואחת שנה מאז שנכנסתי בפעם הראשונה ובחשש גדול בשערי חטיבת הביניים שבבית ספר אורט שבקרית ביאליק. מבחינה חברתית שום דבר לא השתנה. יש את מופרעים ויש את השקטים. יש את הפרחות הצבועות בצבעי מלחמה ולבושות במיטב האופנה ויש את הילדות שמבינות שהן עדיין ילדות. יש את אלה שזורקים לפח ויש את אלה שמטנפים את הסביבה. יש אלה שמתפרצים לכביש ויש את אלה ששומרים על חוקי ההליכה הבטוחה. יש את ההוא שמשגע את כל הבנות ויש את רוב הבנים שעדיין לא יודעים איך לדבר איתן. יש את אלה שלא אכפת להם מה חושבים עליהם ויש את אלה שנכנעים לכל לחץ חברתי. מה ששימח אותי שבכל אחת מהקבוצות הללו היו נציגים מכל הקשת הרחבה של עם ישראל, כור ההיתוך הישראלי הצליח.
יש כמובן גם דברים שהשתנו שהמשותף להם הוא כמובן הטלפון הסלולרי שמצד אחד גורם לחגיגת צילום בלתי מפסקת ומצד שני מאפשר גישה מהירה לגוגל כאשר צריך לדעת מהם השמות הנוספים של חג ט"ו בשבט.
שחזרתי הביתה וסיכמתי את החוויה הגעתי למסקנה שלשמחתי, ואתם יודעים מה גם להפתעתי, רוב הילדים והילדות הם ממש בסדר. נכון שלפעמים הם מעצבנים אבל כולנו יודעים שהמבוגרים הם לא הרבה יותר טובים. הבעיה העיקרית היא שהרוח השלטת וטון הדברים נקבע יותר ע"י מי שעושה הכי הרבה רעש. ע"י המופרעים, הפרחות, המלכלכים כך שהשאר, הרוב, סובל בשקט ולא עושה מחאה חברתית כמו שראינו בקיץ 2011. מיד גם נזכרתי במקום בו הרוב כן מנסה לעשות טוב אבל מי שקובע את הטון הם המופרעים, הפרחות והמלכלכים. נזכרתי בגלל שביום שלישי שעבר היו בחירות. הכנסת. נקווה שהפעם יהיה יותר טוב.

KnesetFromAbove
"רצינו שיהיה כמו הפנטגון אבל נגמר לנו התקציב"
 

יש לך משהו להגיד? (לא חובה למלא פרטים בכדי להשאיר תגובה)

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s