אברא קדברא

אחד הקוסמים המפורסמים ביותר באמריקה בשנות השמונים היה "רנדי המדהים". מטרת המופע של רנדי הייתה להראות שקסמים לא באמת קיימים. אך בניגוד לכמה קוסמים כיום ששברו את קוד הקוסמים וגילו איך נעשים הקסמים מאחורי הקלעים, רנדי פשוט הראה שכל קסם שקוסם אחר יכול לעשות, גם הוא מסוגל לעשות.
במיוחד התמקד רנדי בקוסמים שטוענים כי יש להם כוחות מיוחדים, כמו למשל מכופף הכפיות/מתקן השעונים הישראלי מר אורי גלר. כל פעם במהלך הופעותיו בתוכנית הלילה של ג'וני קרסון, היה רנדי לוקח את כפית התה שלו, עושה פרצופים של מתרכז ומכופף את הכפית. אך לא רק בקוסמים עסק רנדי אלא גם באנשים שטוענים שהם יכולים לדעת על העבר, ההווה, והעתיד שלנו לפי כל מיני שיטות כמו למשל האסטרולוגיה.
הניסוי המפורסם ביותר שערך רנדי היה בכיתה של סטודנטים באחת מהאוניברסיטות בארה"ב. הוא נכנס לכיתה ואמר לסטודנטים כי קיבל מהמרצה שלהם את תאריכי ושעות הלידה של כל אחד מהם והכין להם מפה אסטרולוגית מדויקת. הוא הסתובב בין הסטודנטים ונתן לכל אחד את המפה/ניתוח אסטרולוגי וביקש מהם לקרוא את זה בעיון במשך חמש דקות.
כעבור חמש דקות אמר רנדי שכל מי שחושב שהניתוח האסטרולוגי שקיבל היה נכון שירים את ידו. מתוך 40 הסטודנטים 38 הרימו את ידם. לאחר שהורידו את ידם, המשיך וביקש שכל אחד יעביר את הניתוח האסטרולוגי האישי שקיבל לסטודנט שיושב מאחוריו, שהאחרונים יעבירו ליושבים בשולחן הראשון. לתדהמתם של הסטודנטים הניתוח האסטרולוגי של כולם היה זהה!
בניגוד לכמה אנשים שאני מכיר שמוכנים לקבלים כל תיאוריה עד אשר מוכחת אחרת, לי יש דברים שאני לא מסוגל להאמין להם מלחתחילה. נראה לי אבסורד ואפילו מגוחך לחשוב שהאישיות שלי נקבעה לפי מיקום הכוכבים ביום ובשעה שנולדתי, שאפשר לדעת על העבר שלי לפי השאריות שנשארו בספל הקפה ששתיתי ולנחש את העתיד שלי לפני קלפים ששלפתי מחפיסה. לפי דעתי הלא מלומדת ה"חיים" זה רצף של אירועים מיקרים ובלתי תלויים שאינם ניתנים לחזוי.
כל זה היה נכון עד השבוע. במסגרת התחקיר שערכתי לטור, החלטתי בניגוד למנהגי, לקרוא את התחזית השבועית האסטרולוגית למזל שלי (מזל דגים) ונדהמתי לקרוא את המשפט הבא: "השבוע תזלזל באסטרולוגים, בשבוע הבא תזהר שאתה חוצה את הכביש."

פורסם במקור בספר "החיים על פי ניר".

יש לך משהו להגיד? (לא חובה למלא פרטים בכדי להשאיר תגובה)

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s