הייתי יכול להיות ד"ר לפיזיקה גרעינית

גם השבוע התקיים ויכוח עז בין ילדיי על הסרט השבועי שכל המשפחה רואה ביחד. בנקודה מסוימת כשהבנתי שהמשא ומתן בין הצדדים תקוע החלטתי לנצל את כוחי כמעצמת על ולהודיע לכולם שהשבוע הם הולכים לראות את "בחזרה לעתיד". מדי פעם אני מכריח את בוגרי סרטי האנימציה שלי לראות "קלאסיקה" מילדותי ותמיד אחרי מחאות גורפות הם מודים ששוב פעם אבא צדק.
הצפייה מרטי מק'פליי פוגש בהוריו הצעירים ומפר בכך את רצף החלל והזמן פתח שיחה מאד מעניינית במשפחה על אחד המקצועות שהכי אהבתי בבית ספר והכי שנאתי בטכניון – פיזיקה. על מנת לעזור למי שלא כל כך מתעניין בתחום של אלברט איינשטיין הנה כמה תובנות פוקחות עיניים.

1. החוק השני של ניוטון הוא "גוף המפעיל כוח כלשהו על גוף אחד, הגוף השני מפעיל על הגוף הראשון כוח השווה בעצמתו אך מנוגד בכיוונו". החוק הראשון של משפחת פשע הוא "מי שלא משלם בזמן יופעל עליו כוח שהוא לא יוכל יותר להתנגד".
2. לאור העובדה שבחלל אתה שוקל כמעט כלום, לא ברור למה אין יותר נשים שרוצות להיות אסטרונאוטיות.
3. אי אפשר לנסוע יותר מהר ממהירות האור. גם בכביש הערבה.
4. אם חבר שלך טוען שהוא מבין את תורת היחסות של איינשטיין אז הוא שקרן.
5.E=MC² זאת המשוואה הכי מפורסמת בעולם ואין לה קשר ליכולת של הכדורגלן מסי בריבוע.
6. הפיזיקה המודרנית מונה ארבעה כוחות יסוד: כוח הכבידה, הכוח האלקטרו-מגנטי, הכוח הגרעיני החזק והכוח הגרעיני החלש. כל גבר נשוי יודע שהכוח הנשי יותר חזק מכולם.
7. מכניקת הקוונטים היא תורה פיזיקלית הסתברותית-סטטיסטית. אי-אפשר לדעת ממנה איזו תוצאה תתקבל בניסוי אלא רק את ההסתברות לקבל אותה. כמו התחזיות של רוב האנליסטים על מה יהיה בכלכלה בשנה הבאה.
8. העם שהכי מצטער על התקדמות האנושית בתחום הפיזיקה – העם היפני. העם שהכי יצטער אם הוא ימשיך להתעסק בפיזיקה – העם האירני.
9. גופים מתרחבים בחום ומתכווצים בקור לדאבונם של נשים בחוף הים.
10. לבנות מנהרה מעגלית באורך 27 ק"מ כדי להאיץ חלקיקים זה טיפשי כמו לבנות מנהרה מעגלית באורך 27 ק"מ כדי להאיץ חלקיקים.
11. לרוב שחקני כדורגל ישראלים אין אנרגיה פוטנציאלית.
12. איזה מזל שהשם של מי שגילה את קרני ה-X היה וִילְהֵלְם קוֹנרָד פֿוֹן רֶנְטְגֶן ולא גיא פינס. כי אז אם הייתה נשברת לנו היד היו עושים לנו צילום פינס.
13. בזמן תור הזהב של האסלאם המציאו המדענים האסלאמיים את האופטיקה. היום האופטיקה נשלטת ע"י "אופטיקה הלפרין" של הרב רפאל הלפרין.
14. חוק שימור האנרגיה קובע שאנרגיה לא נוצרת ולא נעלמת, היא משנה צורה מסוג אנרגיה אחת לסוג שונה. חוק שימור המקום בתור קובע שמי שבא ראשון יכנס ראשון, למרות שהוא יצא רק לשנייה לסידורים.
15. ה"חתול של שרדינגר" הוא ניסוי מחשבתי בעל אופי פרדוקסאלי בתורת הקוונטים, אותו הגה ארווין שרדינגר, מיוצריה של תורה זו. ה"חתול של גברת סלוקומב" בסדרה "מישהו מטפל בך?" היה משהו אחר לגמרי.
16. שלושת מצבי הצבירה של החומר הם מוצק, נוזל וגז. שלושת מצבי הצבירה של הגבר הם עובד, אוכל ורואה כדורגל.
17. שנת אור היא יחידת מידה לאורך שמציינת את המרחק שעובר האור עובר בריק בשנה יוליאנית (9,460,730,472,580.8 ק"מ). שנת מס היא יחידה מידה שמציינת כמה זמן יש כדי למצוא פטורים מלשלם מס.
18. אם אלברט איינשטיין היה מגיע לארץ ישראל בזמן העליה הראשונה או השנייה הוא היה נרשם בדפי ההיסטריה כחקלאי הכי חכם שאי פעם מת ממלריה.
19. כשארכימדס גילה את חוק הציפה באמבטיה הוא קם וצעק "יוריקה". אשתו לעומת זאת צעקה לו "כמה פעמים אמרתי לך לנגב את המים מהרצפה!".
20. ולסיום, פרס נובל לפיזיקה לשנת 2011 ניתן לסול פרלמוטר, בריאן שמידט ואדם ריס על גילוי ההאצה של התפשטות היקום דרך תצפיות בסופרנובות מרוחקות. פרס נובל לבזבוז זמן לשנת 2011 ניתן לרוב הגברים על תצפיות בסופר-מודל מתפשטות.

2 תגובות בנושא “הייתי יכול להיות ד"ר לפיזיקה גרעינית

יש לך משהו להגיד? (לא חובה למלא פרטים בכדי להשאיר תגובה)

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s