פרעות תשע"א

מוצאה של משפחתי משני הצדדים הוא מזרח אירופה, פולין של היום, רובם היו חקלאים עניים שכל חייהם חיו באותו הכפר וניסו רק לשרוד בסביבה עוינת תוך כדי שמירה על הגחלת היהודית. אך למרות שלא זזו ממקומם יצא להם לגור בכמה מדינות שונות שכן פעם בכמה שנים האזור בו חיו היה נכבש ע"י מדינה אחרת. לרוב הכיבוש כמעט ולא היה מורגש אך לעיתים הוא כלל גם פוגרומים רצחניים שהשאירו אחריהם קהילות מרוסקות וחבולות. הסיפור של יהדות מזרח אירופה נגמר בסופו של דבר כמו שכולנו יודעים במה שקרה בין השנים 1939 ל 1945.
חוץ מאלמנטים פיזיים שקיבלתי מהגנים של קרובי משפחתי ירשתי גם אלמנטים התנהגותיים. גם לי יש חשש קיומי, יום יומי, שכל רגע עלולים להגיע הגויים ולהחריב את ביתי. זה לא רק ברמה הלאומית אלא מושרש גם במקום עבודתי.
אני עובד בסניף של חברה אמריקאית גדולה. החברה מונה למעלה ממאה אלף עובדים ובסניף שלי עובדים כחמש מאות, ומאז שהתחלתי לעבוד יצא לי להיות שותף בלא מעט פרויקטים שונים ומגוונים. כל פרויקט שייך לאחת מחטיבות החברה שבראשה עומד סגן נשיא (VP) ומדי פעם עקב שינוי גישה, פיטורי סגן הנשיא או סכסוכים פנימיים עובר הפרויקט לחטיבה אחרת שבראשה עומד סגן נשיא אחר.
וכך כמו הסבא של הסבא שלי, למרות שלא זזתי מהכיסא במשרדי אני לפתע שייך לחטיבה אחרת. לרוב השינוי לא משפיע על הפרויקט חוץ מאולי כמה אי-מיילים שמסבירים למה המעבר מחטיבת ASS = Access Security and Sharing  לחטיבת SHIT = Security Health and Information Technology זה הדבר הכי נכון לעשות כרגע.
אבל בשתי הפעם האחרונות, שהאחרונה קרתה לפני שבוע, בוצע פוגרום. כמו תמיד זה מתחיל בשמועות ריכוז כוחות של נשות ה  HR = Human Resources ומסתיים שמרכזים את כל העובדים באולם אחד ומודיעים שעקב שינוי בסדר העדיפויות של החברה הוחלט לפרק את הפרויקט ולפזר את העובדים בין פרויקטים אחרים ובין לשכות התעסוקה במקום מגוריהם.
השבוע הרגשתי שותף גורל לעבר של משפחתי המזרח אירופאית והתחדדה אצלי ההבנה למה הקמנו את מדינת ישראל העצמאית.

7 תגובות בנושא “פרעות תשע"א

יש לך משהו להגיד? (לא חובה למלא פרטים בכדי להשאיר תגובה)

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s